Після зведення зруби відчувають природний процес усадки і деформації. Через це розмір міжвінцевих щілин може з часом збільшуватися. В результаті , при використанні звичайних утеплювачів виникала необхідність додаткової конопатки зрубу зсередини і зовні. Це дуже трудомісткий процес, що вимагає використання лісів і спеціальних інструментів. ТермоДЖУТ позбавляє від конопатки , оскільки зберігає вихідну пружність. При зміні розміру Межвенцовая щілини він розширюється і надійно запобігає продування зрубу.
Джутове волокно має феноменальну довговічність практично в будь-яких атмосферних і природних умовах. Як і в лляному волокні , це обумовлено натуральної смолою лігніном . І лляне і джутове волокно не боїться вологи , перепадів температур , ультрафіолету , органічних агентів. Лляні утеплювачі , виготовлені з високоякісної первинної ( не переробленої з мішків і т.д. ) волокна мають гарантований термін служби не менше 70 років. ТермоДЖУТ зроблений з джутового волокна , в якому лігніну в три рази більше , тому його термін служби може перевищувати 100 років!
Досі люди не придумали щілинних утеплювачів краще , ніж льон і джут . І справа не тільки в довговічності і високих теплоізолюючих якостях цих рослинних матеріалів . Дуже важлива перевага - здатність льняного і джутового волокна "дихати" , тобто , регулювати вологість усередині приміщення. Причина - капілярна структура рослинних волокон , вони являють собою мікроскопічні трубочки , по яких надлишок вологи залишає приміщення . Це принципове достоїнство при будівництві лазень і саун , а й в житловому будинку "дихаючий" утеплювач створює сприятливий природний мікроклімат. Особливо гарний у цьому відношенні джут , оскільки він содежржіт більше лігніну , а саме лігнін відповідає за формування капілярів. Джутв 1,6 разів ефективніше , ніж льон , виводить вологу з приміщення.